ΠΑΟΚ, πανηγυρική
28/10/2019 • 10:50

Έκλεισε θέση στα ημιτελικά ο ΠΑΟΚ

Με την δεύτερη του νίκη σε ισάριθμα ματς στον πρώτο όμιλο ο ΠΑΟΚ έκλεισε στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς. Οι Κυπελλούχοι επικράτησαν με 3-0 σετ(25-21, 25-14, 25-19) της Ελπίδας Αμπελοκήπων έχοντας ως MVP τον Κουβανό Αλμπο Νταριέλ με 16 πόντους.

Παρθενική πρόκριση σε 4άδα για τον Παναθηναϊκό.
28/10/2019 • 00:43
Στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός με σούπερ επίθεση.
27/10/2019 • 20:29

Στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός με σούπερ επίθεση

Με επίθεση που άγγιζε το τέλειο (64% αποτελεσματικότητα) ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-0 σετ (25-15, 25-17, 25-19) του Φοίνικα και έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού
27/10/2019 • 11:47

Αγχώθηκε ο Παναθηναϊκός αλλά νίκησε

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε για να νικήσει με 3-1 σετ (19-25, 25-06, 25-21, 25-18) σετ τον μαχητικό Παμβοχαϊκό στον δεύτερο αγώνα για τον Β΄ όμιλο του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς που έγινε χθες στο Ζηρίνειο.

Οι παίκτες του Ηρακλή
27/10/2019 • 11:40

Πέρασε ο Ηρακλής με Σακόγλου

Με ηγέτη τον Χάρη Σακόγλου που σταμάτησε στους 18 πόντους ο Ηρακλής Πετοσφαίριση νίκησε τον Α.Σ. Ελπίς 3-1 σετ (25-10, 22-25, 25-20, 25-23) στο γυμναστήριο των Αμπελοκήπων και πήρε το πρώτο του τρίποντο στον Α΄ όμιλο στην προσπάθεια για πρόκριση στα ημιτελικά έστω και ως δεύτερος στον Α΄ όμιλο.

Οι παίκτες του Φοίνικα Σύρου
27/10/2019 • 11:23

Σύρος-Κρήτη σημειώσατε 1

Το απευθείας εισιτήριο για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς θα αναζητήσει σήμερα στην έδρα του φαβορί Ολυμπιακού ο Φοίνικας.

Πορφύρας-Αίας Ευόσμου
27/10/2019 • 10:39

Έσπασε το ρόδι στον Πειραιά!

Την πρώτη του νίκη στο νέο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πορφύρας επικρατώντας στο κατάμεστο «Π. Σαλπέας» 3-1 σετ (25-14, 19-25, 25-15, 25-17) του Αίαντα Ευόσμου, στην 2η στροφή της Volleyleague.

ΑΟ Θήρας
27/10/2019 • 00:21

Η Νογκουέρας πάσαρε υπέροχα...

Με MVP την Πορτιρικανή πασερ του Τζένιφερ Νογκουέρας ο ΑΟ Θήρας νίκηαε 3-1 σετ (25-16, 22-25, 25-18, 25-19) τη Θέτιδα Βούλας σε ένα από τα ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής.

Ολυμπιακός, γυναίκες
26/10/2019 • 23:39
Άρης - Μαρκόπουλο
26/10/2019 • 23:01

Μπαμ μπουμ το Μαρκόπουλο στον Άρη!

Μια από τις μεγαλύτερες νίκες των τελευταίων ετών πέτυχε στη Θεσσαλονίκη το Μαρκόπουλο. Η ομάδα του Ιταλού προπονητή Τζιαρνγκρόσι Πασκουαλίνο νίκησε 3-0 σετ (26-24, 25-20, 25-20) πιάνοντας πολύ καλή απόδοση σε σερβίς (4-10 οι άσσοι) και μπλοκ (2-8) και έφθασε στο πρώτο της φετινό τρίποντο.

Παναθηναϊκός, πανηγυρική
26/10/2019 • 21:00

Με δοκιμές 3-0 ο Παναθηναϊκός

Με τον κόουτς Καμπερίδη να έχει τη δυνατότητα μια εβδομάδα πριν από το ντέρμπι μρ τον Ολυμπιακό να δοκιμάσει σχήματα και παίκτριες ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα της Volleyleague γυναικών, μετά το πέρασμά του από την έδρα του Ηλυσιακού με 3-0 σετ.

26/10/2019 • 20:50

Ιστορική νίκη χωρίς πίεση για ΠΑΟΚ

Με τις Χαντάβα και Αλμπουκέρκι στον πάγκο ο ΠΑΟΚ δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με 3-0 σετ (25-09, 25-15, 25-08) της Ηλιούπολης πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στη μεγάλη κατηγορία του γυναικείου βόλεϊ. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος σε σερβίς (2-7 οι άσσοι), μπλοκ (2-7) και επίθεση (19%-48%), ενώ είχε και 11 λάθη λιγότερα (14-25).