Ανάσα για την Κολονία

08/03/2015 • 18:32

Μετά από πέντε αγωνιστικές η Κολονία επέστρεψε στις νίκες με το 4-2 επί της Άιντραχτ και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής για την 24η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Ντέιβερσον (28'), Ρίσε (72'), Οσακό (79') και Ουζά (82') σκόραραν για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βίμερ στις καθυστερήσεις.

Ο Μάιερ ισοφάρισε προσωρινά στο 58' και ο Μάιερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το τελικό 4-2 από την άσπρη βούλα, με την ομάδα της Φρανκφούρτης να μένει χωρίς νίκη στο «Ράιν Ένεργκι» από το 1994 και αρκετά πίσω στη «μάχη» των ευρωπαϊκών θέσεων.

Κολονία (Στέγκερ): Χορν, Μάροχ, Ολκόφσκι, Χέκτορ, Βίμερ, Λέμαν, Πέσκο, Ρίσε (89' Σβέντο), Φογκτ, Ουζά (87' Μαβράι), Ντέιβερσον (63' Οσακό)

Άιντραχτ (Σάαφ): Τραπ, Ρους, Τζαμπράνο, Οτσίπκα, Τσάντλερ, Μάιερ, Χασεμόε (75' Ινούι), Άιγκνερ, Στεντέρα, Σεφέροβιτς, Λούκας Πιασόν (84' Μάντλουνγκ)

30/10/2019 • 07:14

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.