Καθάρισε ο Ζλάτκο!

13/09/2015 • 18:40
Με δύο τέρματα του Ζλάτκο Γιουνούζοβιτς η Βέρντερ πέρασε, με 3-1, από την έδρα της Χόφενχαϊμ για την τέταρτη αγωνιστική της γερμανικής Μπουντεσλίγκας.

Με το «διπλό» αυτό η Βέρντερ έφτασε τους επτά πόντους, με τη δεύτερη νίκη της στο Πρωτάθλημα, ενώ η Χόφενχαϊμ έμεινε χωρίς νίκη και στον έναν πόντο μετά από τέσσερις αγώνες.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Ζλάτκο Γιουνούζοβιτς με δύο γκολ.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση του 45λεπτου ο Αυστριακός άνοιξε το σκορ, με τη Χόφενχαϊμ ν΄ αντιδρά στο 59΄ με τον Βάργκας. Το 1-1 έμεινε ως τις καθυστερήσεις, εκεί που ο Ουτζά και ο Γιουνούζοβιτς στο 92΄ και στο 93΄ διαμόρφωσαν το τελικό 3-1 υπέρ της Βέρντερ του Σκρίπνικ.
30/10/2019 • 07:14

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.