Κοντά στην παραμονή η Χέρτα!

Νίκος Βόπης
05/04/2015 • 20:22
Η Χέρτα Βερολίνου πήρε τη νίκη με 2-0 επί της Πάντερμπορν και έκανε ένα ακόμα βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν τη νίκη πάση θυσία προκειμένου να κάνουν ένα ακόμα βήμα για τη σωτηρία τους και τα κατάφεραν. Το σκορ άνοιξε στο 68ο λεπτό ο Στόκερ ενώ δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Σουλτζ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Έτσι, η Χέρτα έφτασε τους 29 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στη 13η θέση ενώ η Πάντερμπορν έμεινε στη 17η θέση και τους 24 πόντους.
30/10/2019 • 07:14

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.