Λύτρωση στις καθυστερήσεις

25/09/2011 • 20:57

Στη δεύτερη θέση της Μπουντεσλίγκα, ισόβαθμη με την Γκλάντμπαχ, παρέμεινε η Βέρντερ, που επικράτησε με 2-1 της Χέρτα στη Βρέμη. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Ράμος «πάγωσε» το «Βέζερ», δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ η ομάδα του Τόμας Σάαφ «απάντησε» στο 23' με τον Κλαούντιο Πισάρο.

Η Βέρντερ αγωνίστηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα στο μεγαλύτερο διάστημα του δεύτερου ημιχρόνου. Και μάλιστα όχι ενός, αλλά δύο παικτών, καθώς για τη Χέρτα αποβλήθηκε αρχικά ο Λελ στο 57' και στη συνέχεια ο Ράμος στο 63'. Για να σκοράρει, όμως και να πάρει τη νίκη, χρειάστηκε να περιμένει τις καθυστερήσεις, όταν και πάλι ο Πισάρο βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΕΡΝΤΕΡ: Μίλιτς, Βολφ, Φριτς, Πρεντλ, Εκίτσι (59' Μαρίν), Μπάργκφρεντε (82' Νάλντο), Σμιτς (71' Ρόζενμπεργκ), Ιγκνιόφσκι, Χουντ, Πισάρο, Αρναούτοβιτς
ΧΕΡΤΑ: Κραφτ, Λελ, Χούμπνικ, Μιγιάτοβιτς, Έμπερτ (59' Γιάνκερ), Κομπιασβίλι, Οτλ, Νιμάγιερ, Ράφαελ, Ράμος, Τορούν (46' Μπεν Χατίρα)

30/10/2019 • 07:14

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.