Έπιασε κορυφή η Σάλκε

09/12/2011 • 23:39
«Σφήνα» για την κατάκτηση του γερμανικού πρωταθλήματος μπαίνει η φορμαρισμένη Σάλκε, η οποία στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα, πέρασε νικηφόρα από το Βερολίνο, επικρατώντας της Χέρτα με 2-1 και "σκαρφαλώνοντας" έστω και για λίγο στην κορυφή.

Ο Χούντελααρ με το 14ο φετινό του γκολ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 19ο λεπτό του αγώνα, ο Ράμος με κεφαλιά στο 25ο ισοφάρισε όμως ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Πούκι με εντυπωσιακό τρόπο σημείωσε το νικητήριο τέρμα για τη Σάλκε.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.