Σοβάρεψε και «καθάρισε» στο 2ο μέρος η Σίτι (video)

26/10/2019 • 17:34
Ο Στέρλιγκ ανοίγει το σκορ και το δρόμο για τη νίκη της "Σίτι" επί της Άστον Βίλα
Το να μείνει η Μάντσεστερ Σίτι σε τροχιά κορυφής εξ αρχής δεν θα ήταν θέμα προς συζήτηση για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, εφόσον θα έμεινε στο γνωστό της πλάνο με αντίπαλο την Άστον Βίλα.

Εν μέρει το έδειξε στο πρώτο ημίχρονο, όμως κάπου… «χάθηκαν» στην πορεία οι πρωταθλητές Αγγλίας με αποτέλεσμα η ομάδα του Μπέρμιγχαμ να φανεί, σταδιακά, απειλητική ζητώντας μάλιστα κι ένα πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντάγκλας Λουις που δεν δόθηκε μέσω VAR κι ας μην καταλάβαμε ποτέ (;) από το replay της μετάδοσης το γιατί!  Ο διαιτητής Σκοτ έδειξε συνέχεια στο ματς.

Κομβικό σημείο, ασφαλώς, το γκολ του Στέρλιγκ στα πρώτα δευτερόλεπτα του 2ου ημιχρόνου.
Το 1-0 όπως ήταν λογικό, περιόρισε τις φιλοδοξίες της Άστον Βίλα, απλουστεύοντας τις κινήσεις των γηπεδούχων οι οποίο με ένα γκολ του Βέλγου Ντε Μπρόϊνε στο 65’ κι ένα του Γερμανού Γκιουντόγκαν πέντε λεπτά αργότερα έφτασαν στο τελικό 3-0

30/10/2019 • 07:14

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.