Απόλυτη με Σβεντ

Το «3 στα 3» στον 4ο όμιλο του Ευρωμπάσκετ έκανε η Ρωσία, επικρατώντας με 76-67 του Βελγίου.
04/09/2017 • 19:18
Ρωσία, πανηγυρική
Το «3 στα 3» στον 4ο όμιλο του Ευρωμπάσκετ έκανε η Ρωσία, επικρατώντας με 76-67 του Βελγίου. Η «αρκούδα» τα βρήκε δύσκολα για μεγάλο χρονικό διάστημα, όμως είχε σε εξαιρετική μέρα τον Σβεντ, ο οποίος την οδήγησε στη νίκη.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι Ρώσοι αύξησαν τη διαφορά στην τρίτη περίοδο. Ουσιαστικά εκεί «καθάρισαν» και τη νίκη, καθώς οι Βέλγοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Ο κορυφαίος του ματς, Σβεντ, είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, ενώ από το Βέλγιο ξεχώρισε ο Ντε Ζέου με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 33-35, 47-53, 67-76

Βέλγιο (Καστέλς): Βαν Ρόσομ 9 (3), Ερβέλ 2, Μουεμά 11 (1), Ταμπού 10 (2τρ. 5ασ.), Σερόν 12 (2), Σαλούμου 2, Ζιλέ 2, Ντε Ζέου 15 (2), Τουμπά 4, Κέστελοοτ

Ρωσία (Μπαζάρεβιτς): Σβεντ 20 (3τρ. 6ρ. 6ασ.), Φριντζόν 5 (1), Αντόνοφ 6, Ζούμπκοφ 4, Κοστόφ 10 (2), Μοζγκόφ 12, Βοροντσέβιτς 5 (1τρ. 10ρ.), Κουλάγκιν Ντ. 5, Κουλάγκιν Μ., Κουρμπάνοφ 10
30/10/2019 • 07:14

Κομβικός παράγοντας το κίνητρο σε Λονδίνο και Νάπολι

Προβάδισμα νίκης σε εκτός έδρας αποστολές έχουν απόψε η Λειψία, η Αμπερντίν και η Ρέϊντζερς. Με βάση το κίνητρο μπορεί να καταφέρει κάτι καλό η Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο ενώ ματς με πολλά γκολ περιμένουμε στη Νάπολι.